I always recommended BlueHost Reviews for my clients. How to find the best web hosting service for business websites.

AKWEN

Jezioro Gardno to jedno z lepszych miejsc do uprawiania windsurfingu w Polsce. Szerokie na prawie 5 km, długie na prawie 6 km, o powierzchni 24,7 km2, ma ono zwarty kształt przypominający prostokąt. Od Bałtyku odgrodzone jest mierzeją szerokości od 500 do 2000 m. Mamy jedne z lepszych w Polsce statystyk wietrznych, dni z tak zwaną flautą w sezonie (działamy od 1 maja do ostatniego weekendu września) jest poniżej pięciu.

Wiatr termiczny wiejący w ciągu dnia od morza o sile do 3 stopni w skali Beauforta idealnie nadaje się na szkolenie windsurfingowe. Najlepsze kierunki do pływania ślizgowego to:

  • północny zachód - ślizgowe pływanie od brzegu
  • zachód - ślizgowe pływanie po minięciu przybrzeżnego, trzydziestometrowego odcinka trzcin
  • północny wschód - często wzmacniany termicznie północą bryzą, pływanie od brzegu
  • południowy zachód - strefa przybrzeżna ze słabym wiatrem, pływanie ślizgowe 500 m od brzegu

 

Pozostałe kierunki (południowy, południowy wschód, wschód) są niestabilne i przez miejscowych deskarzy omijane szerokim łukiem, ale Drogi turysto z głębi Polski, to dla Was normalne warunki do pływania, jakie spotykacie w swoich okolicach. Da się pływać, lecz wieje zazwyczaj od 1 do 5 w skali Beauforta, tak więc mało komfortowo. Jak wszystkie jeziora przymorskie, także Gardno jest jeziorem płytkim (maksymalnie 2,8 m głębokości) mało jest miejsc, gdzie nie ma gruntu. Antygrasy mało przydatne, chyba, że trafi się upalne lato i długo wiejący z kierunków wschodnich wiatr. Obniża on poziom wody na tyle, że tworzą się tak zwane ogródki, czyli przydenna roślinność wychodzi na powierzchnię wody.

 

Free Professional Joomla Templates designed by Hosting