I always recommended BlueHost Reviews for my clients. How to find the best web hosting service for business websites.

SPŁYW  JEDNODNIOWY

 JEZIORO BOBIĘCIŃSKIE

Dla kogo

Czas spływu

Początek spływu

Zakończenie spływu

Długość spływu

Przenoski stałe

Jakie kajaki

Minimalna liczba uczestników

Odległość drogą na początek spływu

  

Średnio wprawieni kajakarze

6 - 8 h

Bobięcino

Bobięcino

25 km

0

jedynki

8

92 km

                                   OPIS SPŁYWU    

Zaproponowana tu trasa to nic innego jak opłynięcie jeziora dookoła. Jezior na pojezierzu pomorskim mamy tysiące, ale o wyjątkowości jeziora Bobiecińskiego niech świadczy fakt, że jest to największe jezioro lobeliowe w Polsce (pow. 524,6 ha, głębokość 48 m, lustro wody 177 m n.p.m.). Zbiorniki lobeliowe to jeziora z czystymi, miękkimi oligotroficznymi (charakteryzujące się niską zawartością substancji odżywczych rozpuszczonych w wodzie i dobrym natlenieniem) wodami z obecnością roślin reliktowych takich jak : lobelia jeziorna, brzeżyna jednokwiatowa i poryblin jeziorny.

Jeżeli szukasz kontaktu z przyrodą w jej prawie niezmienionym, dziewiczym charakterze to jest to dobre miejsce na spędzenie dnia bez obcowania z miejscem objętym tzw. masową turystyką.

Bobięcińskie to jezioro rynnowe z bardzo urozmaiconą linią brzegową i posiadające 8 wysp, z których największa ma powierzchnię blisko 15 ha i nosi nazwę Buszów Grąd. Na wyspie znajduje się, nie oznakowane niestety, cmentarzysko kurhanowe oraz wczesnośredniowieczne grodzisko. Szczególnie interesujące są pozostałości grodziska (niestety tylko w rzeźbie terenu), składającego się z osady otwartej, właściwego grodu oraz drewnianego pomostu łączącego wyspę z lądem (pozostałości pod wodą). Gródek zajmował północną część wyspy, wyniesioną kilkanaście metrów nad lustro wody. Wzgórze otoczone jest sztucznym wałem ziemnym o wysokości 2-3 metrów. Północną krawędź wzgórza porastają olbrzymie, stare buki o niesamowitych kształtach konarów. Niezwykłego uroku jezioru dodają wysokie, porośnięte lasem brzegi z dominacją buka, pięknie wyglądające w jesiennym słońcu. Jezioro w całości otoczone jest wzgórzami morenowymi z których najwyższa na północy to Skibska Góra (228 m n.p.m.) i Grojec ( 234 m n.p.m.) na południu. Brzegi jeziora piaszczyste i głębokie, w południowej części z dużą ilością kamieni i głazów polodowcowych.

Ze względu na stojącą wodę i możliwość zafalowania sensownym wydaje się pływanie kajakami jednoosobowymi zaopatrzonymi w fartuchy. Urozmaicona linia brzegowa daje możliwość pływania przy osłoniętych od wiatru brzegach.

KOSZTY SPŁYWU ZA OSOBĘ (cena kompletna zawiera wszystkie koszty)

 • 70 zł/osoba- osoba w kajaku jednoosobowym 
            

 W CENIE :

 • miejsce w kajaku 
 • kamizelka asekuracyjna lub ratunkowa
 • wiosło symetryczne lub skrętne
 • transport kajaków i osób
 • odbiór kajaków i osób 
 • mapkę i opis spływu
 • miejsce parkingowe
 • worek lub beczka wodoodporna (szt. na kajak)
 • fartuch kajakowy ( kajaki jednoosobowe)
 • ubezpieczenie NNW

Mapa jezioro Bobięcińskie do pobrania 

MAPA  SPŁYWU

Free Professional Joomla Templates designed by Hosting